Náš oddíl

Devatenáctiletá historie naší školy Masakatsu dojo [masakacu dódžó] začala v roce 2002, kdy René Skupý s pomocí Miroslava Kodyma založil nový klub na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK v Praze 6 v Dejvicích, kde cvičíme dodnes. Původně se škola jmenovala Aikido kenkyukai FTVS Praha, ale později jsme se přejmenovali na Masakatsu dojo, což volně přeloženo znamená „škola, pro kterou je vítězství sama nad sebou cennější než vítězství nad protivníkem“. Tímto mottem by se dala popsat i filosofie tohoto umění či – chcete-li – sportu a způsob, jakým se snažíme trénovat. Za deset let prošlo klubem mnoho lidí, ale vždy jsme se scházeli a scházíme ve velmi přátelské atmosféře, kterou tvoří lidé různé pokročilosti, věku i vzdělání. Zázemí, které nám poskytuje fakulta, má výhodu v krásném prostoru. Za hezkého počasí v květnu a červnu využíváme možnosti cvičit také venku. Součástí našich devadesátiminutových tréninků je i cvičení se zbraněmi.

Jsme rádi, že si k nám lidé stále nacházejí cestu, a potěší nás, když se k nám přijdete podívat i Vy a zkusíte si zacvičit.

Všechny potřebné informace najdete na těchto stránkách a chcete-li se na něco zeptat, neostýchejte se a kontaktujte nás

na masakatsudojoaikido@gmail.com, nebo telefonem +420-739-468-117

Nábor
V naší škole můžete začít cvičit po celý školní rok opravdu kdykoliv. Samozřejmě se můžete přijít jen podívat a posoudit, zda je to právě to, co hledáte. Žádnou předchozí zkušenost s aikido ani jiným bojovým uměním nepotřebujete. Rozhodnete-li se přijít a zacvičit si s námi, budete potřebovat tepláky, tričko, pantofle a ručník. Přijít můžete v jakýkoli den, ale prosíme Vás, abyste tak učinili alespoň 15 minut před tréninkem. Dětský oddíl bohužel nemáme, ale přijímáme zájemce již od 15 let. Cvičíme všichni dohromady bez rozdílu pokročilosti, trénink jen však upraven, tak aby si každý přišel na své. Jako začátečník absolvujete část prvního tréninku stranou, kde se Vám bude někdo věnovat a vysvětlí Vám základy. Každý trénink se skládá z rozcvičky, procvičování kroků, pádů a samotného cvičení technik. Po prvním tréninku obdržíte přihlášku a odpovíme Vám na případné dotazy. Za první trénink účtujeme 100 Kč. Chcete-li se na něco zeptat, neváhejte a kontaktujte nás

na masakatsudojoaikido@gmail.com, nebo telefonem +420-739-468-117

Kdy & kde

Tréninky jsou každý čtvrtek od 20.00 do 21.30 (o státních svátcích necvičíme).

Přes rok se uskuteční několik zajímavých seminářů a dalších akcích, které najdete v našem Facebooku.

Adresa: Fakulta tělesné výchovy a sportu UK, José Martího 31, Praha 6 (Dejvice) cca 15 minut z centra.

Od zastávky metra „Nádraží Veleslavín“ (A) jeďte tramvají č. 8 nebo 26, směr letiště, do zastávky „Nad Džbánem“, přejděte ulici a velká budova, kterou uvidíte, je škola FTVS, kde cvičíme. Ve vrátnici se zeptejte, jak se dostanete do tělocvičny úpolů, která je v bloku F. Přijedete-li autem, můžete bez problémů zaparkovat na placeném parkovišti před školou. JÍZDNÍ ŘÁD

Zájemce přijímáme po celý školní rok. Přihlášky a informace můžete získat vždy před tréninkem a po něm. Budete-li si chtít zacvičit, vezměte si s sebou tepláky, tričko, pantofle a ručník. Chcete-li se na něco zeptat, neváhejte a kontaktujte nás

na masakatsudojoaikido@gmail.com, nebo telefonem +420-739-468-117


View Aikido Masakatsu dojo Praha in a larger map

Učitelé

Martin Liška – lišák *1984 (2.dan Aikikai – černý pásek)
S Aikidem začal během studia na střední škole v Kutné Hoře. Po střední škole si od Aikida na čas odpočinul a věnoval se jiným sportům. Vrátil se k němu s příchodem do Masakatsu Dojo, kde začal cvičit pod Reného vedením. Reného výklad a styl Aikida ho velice oslovil a našel v něm znova směr svého Aikida. Od roku 2008 pravidelně cvičí pod Reného vedením a účastní se seminářů českých a zahraničních učitelů Aikido. Mimo bojové stránky vnímá Aikido jako prostředek k vyčištění mysli, k poznání vlastního těla a jeho limitů a posílení celkového propojení mozku a pohybového aparátu. V praxi již několikrát využil dovedností, které se během studia Aikida naučil, při řešení nenadálých situací vzniklých při provozování jiných sportovních aktivit. 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 

René Skupý *1979 (4. dan Aikikai – černý pásek)
René je zakladatel oddílu. S bojovým uměním se dostal poprvé do kontaktu v šesti letech při trénincích karate. S bojovým uměním aikido se seznámil ve třinácti letech a od té doby trénuje. Má již dvacetiletou zkušenost a stále na sobě pracuje. Vedle bezpočtu seminářů, jichž se zúčastnil po celé Evropě, má za sebou i tři dlouhodobé pobyty v Japonsku. Co se týče jeho pedagogických schopností, již jako šestnáctiletý pomáhal s výukou dětí. Později se stal trenérem v oddílu Aikido kenkyukai Praha a začal pořádat semináře pro Českou asociaci aikido. Za studia v Japonsku trénoval v Hombu dojo (hlavní škola aikido na světě) a Gessoji dojo. Mimo aikido ho velmi oslovila i japonská kultura, především japonská kaligrafie a japonština, která ho i živí. Aikido nepovažuje za práci, ale za svou životní cestu. Na podzim 2014 se oženil a díky své ženě tak zpečetil své spojení s Japonskem. Od února 2015 pobývá na blíže neurčenou dobu se svou ženou v Japonsku a pokračuje ve studiu Aikida i kaligrafie.

Více aktuálních informací o Reného současném životě naleznete na www.facebook/rene.skupy

 

 

Petr Krejčí *1979 (3. dan Aikikai – černý pásek)
Petr je dlouholetý žák Reného a hlavní učitel. S bojovým uměním Aikido se seznámil během studia na vysoké škole v hodinách Miroslava Kodyma. Krátce studoval i Judo a Jiu-Jitsu, ale zůstal věrný Aikido, se kterým má již patnáctiletou zkušenost. Stále na každém tréninku Aikido objevuje něco doposud nepoznaného, něco nového, co jej dále rozvíjí a utvrzuje ve správné cestě. Během studia Aikida docházel postupně do několika pražských oddílů, v Masakatsu dojo intenzivně cvičil mezi roky 2002 a 2009 a během této doby získal 1. a 2. dan Aikikai. Se svou ženou, kterou poznal na trénincích Aikido, má dvě děti, *2010 a *2013. Pro oba je Aikido vyjádřením životního názoru. S Petrem se domluvíte také anglicky a německy.

 

 

 

Václav Plánský (Vašek) *1980 (1.dan Aikikai – černý pásek)

S bojovými sporty se seznámil v osmi letech kdy začal trénovat řeckořímský zápas a volný styl po několik let. Na trénink aikida přišel poprvé v roce 2001 na dožo p.Miroslava Kodyma na Balkáně. Zde se také seznámil s metodikou p.Davida Kubánka a René Skupého, kterého později vyhledal na jeho vlastním Masakatsu Dojo a od roku 2005 trénoval pod jeho laskavým vedením. Během svého ročního pobytu v Barceloně (2006 – 2007) praktikoval aikido pod vedením p.Oriola Moralese, aby se pak opět vrátil na Masakatsu Dojo. Na cestě Aikido jej inspiruje objevování detailů technik, harmonie s partnerem, reálná účinnost technik a hledání vlastní rovnováhy. Vašek je šťastně ženatý a jeho manželka Lenka mu dělá jen samou radost ;-).

 

 

Doporučení

 Dana

Tréninky Aikidó v tomto oddíle jsou dobře vedené a kombinace instrukcí a praktické části je dobře vyvážená. Cvičí se v poměrně malé skupině, což zvyšuje kvalitu výuky a dává nám možnost častěji cvičit přímo s učitelem.

 
 

Martin

Jaký je trénink? Dynamický a dobře rozvržený. Když se cvičí opravdu se zapálením je trénink fyzicky náročný. Co se týká stylu výuky, je to přesně to, co jsem hledal. Žádné zdlouhavé vykládání technik. Samozřejmě trenér je vždy ochoten rychle pomoci. Přijdou si zde na své jak úplní začátečníci, tak pokročilí jedinci. Vyhovuje mi také, že se zde cvičí daleko více na kontakt, a tudíž jsou techniky více reálné. S tímto jsem se v jiných dojo nesetkal.

 

Táňa

Масакацу Додзе это не только айкидо, из которого я черпаю умственную и физическую энергию, но и отличная команда. Приятный и дружественной коллектив с понимающим и внимательным тренером также является основой эффективной практики.

(Masakatsu Dojo není pouze cvičení aikido, ze kterého čerpám psychickou a fyzickou energii, ale znamená i bezva kolektiv. Příjemné a přátelské prostředí v čele s chápavým a vstřícným trenérem je podle mě i základ dobrého cvičení.)

 

Vašek

Cvičil jsem na mnoha místech v Praze a energický styl tohoto oddílu s důrazem na skutečnou účinnost technik mne oslovil nejvíce. Poté co jsem strávil rok v Barceloně, kde se vyučuje stejný energický styl, jsem již věděl, že toto je moje cesta aikido.

 
 

Martin

Cvičení otevírá dveře do úplně jiného světa. Panuje zde přátelská atmosféra a klid, které „tam venku“ často chybějí. Trénink je pro každého, kdo má zájem se účastnit, náročnost se přizpůsobuje individuálně, proto neváhám a chodím pravidelně.

 
 

Silke

Ich kann das Masakatsu dojo nur jedem empfehlen: eine kleine Gruppe,sehr nette Leute und ein Lehrer, der ein unglaubliches Gespür dafür hat, was einen gerade weiterbringt.

(Velmi ráda jsem se do Masakatsu dojo přihlásila: člověk se zde naučí pokaždé něco nového, trénink je veden zábavně, lidé jsou velmi příjemní. Trenér má úžasný přístup k žákům a úžasný cit pro to, čeho je v daném okamžiku zapotřebí, aby žák pokračoval.)

 

Tomáš

Zásluhou Reného, ale také celého kolektivu naší školy, pro mě bylo a je cvičení aikida vstupem do jiného světa, kde člověk nemusí myslet na problémy všedního života a dokáže se od něj úplně odpoutat.

 
 

Radek

Super jsou cvičení v letních dnech venku – je to úplně jiná dimenze než v tělocvičně. Vyhovuje mi, že se hodně cvičí a méně mluví. Oceňuji individuální přístup, ke každému jednotlivému cvičenci. Máme taky štěstí na dobrou atmosféru a partu.

 
 

 

Eva

Na tréninky jsem chodila moc ráda. Panovala tam přátelská atmosféra a profesionální přístup učitele. Z tréninků jsem si vždy něco odnesla a pár technik si vybavím i dnes, po 7 letech. Aikido jsem bohužel musela přestat cvičit, protože jsem se odstěhovala na venkov.

 
 

Martin

Tréninky v našem oddíle jsou velmi dynamické a různorodé. Vyhovují mi svým tempem a rychlostí. Trenér je trpělivý a opakuje a opakuje… Člověk se zde každopádně nenudí.

 
 
 

Petr a Ilona

Petr Oddíl se skládá ze členů a vlastního prostoru na cvičení. Vnitřní prostory jsou naprosto vyhovující, venkovní trávník pro letní sezonu je špičkový. Členové oddílu jsou skvělí každý zvlášť, natož když jsou pohromadě. Tento klub vytváří pohodovou rodinnou atmosféru. Učitel má dar složité věci sdělovat prostě a přirozeně. Každého jednotlivého člena svým způsobem inspiruje k neustálému zlepšovaní. Svůj opravdový přístup ke cvičení dokáže přenést na ostatní, kteří pak cvičí s maximálním nasazením.

Ilona Cvičit v tomto klubu mě bavilo, protože se tady všichni snaží cvičit s maximálním nasazením. Každý trénink mě obohatil a posunul „o krok dál“. Až budeme mít kompletní rodinu, ráda se sem za cvičením zase vrátím.

Comments are closed.