Časté dotazy

Jaké jsou poplatky?
Poplatky se mění každý rok a je mnoho možností, jak zaplatit. Máme také slevy pro studenty atp. Zašlete nám email a my Vám pošleme ceník. První trénink je zdarma. To platí i pro návštěvy z jiných dojo.
Mohu se přijít jen podívat?
Jistě. Nemusíte se ohlašovat, jen přijďte a uvidíte, zda se Vám to bude líbit.
Co si mám vzít s sebou na první trénink?
Stačí tepláky, triko s dlouhými rukávy, pantofle a ručník.
Mohu začít, i když jsem starší?
Aikido můžete začít cvičit v každém věku.
Cvičí u Vás děti?
Bohužel, tréninky jsou večer a dětský oddíl nemáme. Podívejte se na internet a nějaký oddíl v blízkosti svého bydliště určitě najdete.
Ubráním se tím?
Aikido není čistá sebeobrana. Potřebujete-li umět se ubránit co nejdříve, bojové umění není pro Vás. Aikido je běh na dlouhou trať a bude chvíli trvat než se dokážete ubránit.
Bolí to?
Ne více než jakýkoli jiný sport. Rozhodně Vám nikdo do nosu dávat nebude.
Co mě čeká první hodinu?
Poté co se v šatně převléknete, bude následovat společná rozcvička a nácvik pádů. Po nějaký čas se Vám budeme věnovat individuálně na kraji tělocvičny a na závěr si zkusíte zacvičit společně s ostatními. Na konci tréninku Vám dáme přihlášku. Budete-li mít zájem, přijdete znovu a budete jedním z nás.
Mohu cvičit jen jednou týdně?
Jistě. Záleží na Vás.
Kdy si mám pořídit kimono?
Na začátek stačí tepláky a tričko. Až se rozhodnete cvičit pravidelně, by bylo dobré pořídit si i kimono a bílý pásek.
Musím si kromě oblečení pořídit ještě něco jiného?
Posledních zhruba 20 minut cvičíme s dřevěnými zbraněmi jo a bokken. Na začátek Vám vše půjčíme, ale časem by bylo dobré opatřit si vše vlastní.
Kde si mohu koupit kimono a další pomůcky?
Doporučujeme obchod Hayashi. www.hayashi.cz (kupte si kimono na Judo nebo na Aikido)
Cvičíte se zbraněmi?
Ano, trénink trvá 90 minut a posledních cca 20 minut cvičíme s bokkenem (dřevěný meč) nebo jo (dřevěná hůl). Od října do ledna cvičíme s bokkenem a od února až do konce školního roku s jo. Výjimečně cvičíme i s dřevěným nožem tanto.
Od kolika let se u Vás trénuje?
Od patnácti let. Ale je-li Vám 14 a budete chtít, můžete přijít.
Mohu cvičit, i když mám tělesné postižení?
Spousta lidí cvičí aikido i s nějakým postižením. Jsou lidé, co cvičí i bez ruky či nohy. Přijďte se podívat a uvidíte, že to pravděpodobně nebude problém.
Jak se platí a jaké jsou stornopoplatky?
Platí se vždy před tréninkem. Můžete zaplatit na jeden trénink, měsíc i s výraznou slevou na celý školní rok. Máme slevu pro studenty. Zaplatit můžete nově i bankovním převodem na účet. Pošlete nám email a my Vám pošleme ceník. Stornopodmínky nejsou. Cena za tréninky je nesrovnatelně nižší oproti jiné zábavě a peníze až na výjimečné případy nevracíme.
Jaký typ lidí u Vás cvičí?
Opravdu různí. Studenti i důchodci. Zedníci i vědci. Ale všechny spojuje zájem něčemu novému se naučit. Při tréninku i po něm panuje velmi přátelská a dobrá atmosféra.
Podle čeho si mám vybrat klub, kde budu cvičit?
Praha není zas tak velká a cena za cvičení je většinou nižší než za jinou zábavu. Doporučujeme Vám obejít několik klubů a podívat se na trénink, případně si zkusit zacvičit v každém z nich. Rozhodující roli bude určitě hrát i trenér.

Comments are closed.