Časté dotazy

Naše škola, klub přijímá po celý školní rok. Není důvod ničeho se obávat, můžete přijít a vše si jen vyzkoušet. Pro začátek potřebujete jen tepláky, tričko, pantofle a ručník. Během tréninku panuje přátelská atmosféra a dobrá nálada. Budete-li mít zájem zastavit se u nás, nemusíte se předem ohlašovat. Stačí si vzít sportovní oblečení a přijít cca 15 min. před začátkem tréninku. Máte-li dotaz, chcete-li si potvrdit konání tréninku, neváhejte a kontaktujte nás emailem na masakatsudojoaikido@gmail.com, nebo telefonem +420-739-468-117

Jaké jsou poplatky?
První trénink stojí 100,- Kč, což platí i pro návštěvy z jiných dojo. Vzhledem k dočasné změně tělocvičny je cena 250,- Kč za trénink. 
Mohu se přijít jen podívat?
Jistě. Nemusíte se ohlašovat, jen přijďte a uvidíte, zda se Vám to bude líbit.
V případě státních svátků zpravidla necvičíme, případně doporučuji ověřit konání tréninků na kontaktním emailu: masakatsudojoaikido@gmail.com či telefonu +420 739 468 117.
Co si mám vzít s sebou na první trénink?
Stačí tepláky, triko s dlouhými rukávy, pantofle a ručník.
Mohu začít, i když jsem starší?
Aikido můžete začít cvičit v každém věku (zatím nejstarší paní na našem tréninku bylo 75 let a trénink zvládla bez problémů).
Cvičí u Vás děti?
Bohužel, tréninky jsou večer a dětský oddíl nemáme. Podívejte se na www.aikidoakademie.cz a vyberte si. Pokud je Vašemu dítěti více než 10 let, může si zacvičit spolu s Vámi.
Ubráním se tím?
Aikido není čistá sebeobrana. Potřebujete-li umět se ubránit co nejdříve, bojové umění není pro Vás. Aikido je běh na dlouhou trať a bude chvíli trvat než se dokážete ubránit.
Bolí to?
Ne více než jakýkoli jiný sport. Rozhodně Vám nikdo do nosu dávat nebude.
Co mě čeká první hodinu?
Poté co se v šatně převléknete, bude následovat společná rozcvička a nácvik pádů. Po nějaký čas se Vám budeme věnovat individuálně na kraji tělocvičny a na závěr si zkusíte zacvičit společně s ostatními. Na konci tréninku Vám dáme přihlášku. Budete-li mít zájem, přijdete znovu a budete jedním z nás.
Mohu cvičit jen jednou týdně?
Jistě. Záleží na Vás.
Kdy si mám pořídit kimono?
Na začátek stačí tepláky a tričko. Až se rozhodnete cvičit pravidelně, bude dobré pořídit si i kimono včetně bílého pásku, který je standardně součástí nového kimona.
Musím si kromě oblečení pořídit ještě něco jiného?
Jednou do měsíce cvičíme s dřevěnými zbraněmi džo (hůl) a bokken (japonský meč). Na začátek Vám vše půjčíme, ale časem by bylo dobré opatřit si vše vlastní.
Kde si mohu koupit kimono a další pomůcky?
Doporučujeme obchod Hayashi. www.hayashi.cz (kupte si kimono na Judo nebo na Aikido).
Kimono je také možné po domluvě zakoupit v oddíle se slevou.
Cvičíte se zbraněmi?
Ano, trénink trvá 90 minut a jednou měsíčně cvičíme s bokkenem (dřevěný meč) nebo jo (dřevěná hůl). Od října do ledna cvičíme s bokkenem a od února až do konce školního roku s jo. Výjimečně cvičíme i s tanto (dřevěný nůž).
Od kolika let se u Vás trénuje?
Od patnácti let. Ale je-li Vám 14 a budete chtít, můžete přijít. Děti starší 10 let mohou cvičit spolu se svými rodiči.
Mohu cvičit, i když mám tělesné postižení?
Spousta lidí cvičí aikido i s nějakým postižením. Jsou lidé, co cvičí i bez ruky či nohy. Přijďte se podívat a uvidíte, že to pravděpodobně nebude problém – Aikido je po určitém čase velice individuální.
Jak se platí a jaké jsou stornopoplatky?
Platí se vždy na začátku měsíce. První trénink je za 100,- Kč, následně můžete zaplatit za jeden trénink (250,- Kč). Zaplatit můžete nově i bankovním převodem na účet.. Cena za tréninky je nesrovnatelně nižší oproti jiné zábavě a peníze až na výjimečné případy nevracíme. Vybrané peníze jsou použity na úhradu pronájmu tělocvičny, případně dokoupení cvičebních pomůcek.
Jaký typ lidí u Vás cvičí?
Opravdu různí. Studenti i důchodci. Zedníci i vědci. Ale všechny spojuje zájem něčemu novému se naučit. Při tréninku i po něm panuje velmi přátelská a dobrá atmosféra. Přijďte se přesvědčit. Zahraniční účastníci nejsou výjimkou.
Podle čeho si mám vybrat klub, kde budu cvičit?
Praha není zas tak velká a cena za cvičení je většinou nižší než za jinou zábavu. Doporučujeme Vám obejít několik klubů a podívat se na trénink, případně si zkusit zacvičit v každém z nich. Rozhodující roli bude určitě hrát i učitel.

Comments are closed.