Oddíl Masakatsu Dojo [:masakacu dódžo:], což volně přeloženo znamená „škola, pro kterou je vítěztví sama nad sebou cennější než vítěztví nad protivníkem“ si klade za cíl celkový rozvoj jednotlivce za pomoci ostatních členů i návštěvníků oddílu. Historie oddílu začala v roce 2002 pod původním jménem Aikido Kenkyukai FTVS Praha, dnes AKP – Masakatsu dojo. AKP je zkratka Aikido Kenkyukai Praha, což je doslova „společenství lidí cvičících Aikido v Praze. Pod touto hlavičkou najdete v Praze další oddíly, zejména oddíl AKP na pražském Jarově http://www.aikido-kenkyukai-praha.cz/ nebo také www.aikidoakademie.cz. Cílem AKP je rozvíjet Aikido ve vzájemné spolupráci, takže se na Masakatsu můžete potkat i s učiteli ostatních oddílů AKP, jmenovitě s pány Miroslavem Kodymem nebo Milošem Frýdlem.
Za více než patnáctiletou historii prošlo oddílem mnoho lidí různých úrovní pokročilosti, věku a vzdělání. Během tréninků se soustředíme na všechny prvky
bojového umění Aikido – meditace a dechové cvičení, techniky boje v suwarivaze (v kleče) a tachiwaze (v postoji) a v neposlední řadě práci se zbraněmi (boken, jo, tanto).

Jsme rádi, že si k nám lidé stále nacházejí cestu, a potěší nás, když se k nám přijdete podívat i Vy a zkusíte si zacvičit.

Všechny potřebné informace najdete na těchto stránkách a chcete-li se na něco zeptat, neostýchejte se a kontaktujte nás

na masakatsudojoaikido@gmail.com, nebo telefonem +420-602-429-029

This entry was posted in Náš oddíl. Bookmark the permalink.

Comments are closed.