Petr

Co víc bych měl žádat od učitele, který trpělivě, bez jakékoli jízlivé poznámky, znovu a znovu opravuje mé opakující se chyby a který poctivě hledá řešení problémů, se kterými za ním přijdu?

 
 
 

Dana

Tréninky Aikidó v tomto oddíle jsou dobře vedené a kombinace instrukcí a praktické části je dobře vyvážená. Cvičí se v poměrně malé skupině, což zvyšuje kvalitu výuky a dává nám možnost častěji cvičit přímo s učitelem.

 
 

Martin

Jaký je trénink? Dynamický a dobře rozvržený. Když se cvičí opravdu se zapálením je trénink fyzicky náročný. Co se týká stylu výuky, je to přesně to, co jsem hledal. Žádné zdlouhavé vykládání technik. Samozřejmě trenér je vždy ochoten rychle pomoci. Přijdou si zde na své jak úplní začátečníci, tak pokročilí jedinci. Vyhovuje mi také, že se zde cvičí daleko více na kontakt, a tudíž jsou techniky více reálné. S tímto jsem se v jiných dojo nesetkal.

 

Táňa

Масакацу Додзе это не только айкидо, из которого я черпаю умственную и физическую энергию, но и отличная команда. Приятный и дружественной коллектив с понимающим и внимательным тренером также является основой эффективной практики.

(Masakatsu Dojo není pouze cvičení aikido, ze kterého čerpám psychickou a fyzickou energii, ale znamená i bezva kolektiv. Příjemné a přátelské prostředí v čele s chápavým a vstřícným trenérem je podle mě i základ dobrého cvičení.)

 

Vašek

Cvičil jsem na mnoha místech v Praze a energický styl tohoto oddílu s důrazem na skutečnou účinnost technik mne oslovil nejvíce. Poté co jsem strávil rok v Barceloně, kde se vyučuje stejný energický styl, jsem již věděl, že toto je moje cesta aikido.

 
 

Martin

Cvičení otevírá dveře do úplně jiného světa. Panuje zde přátelská atmosféra a klid, které „tam venku“ často chybějí. Trénink je pro každého, kdo má zájem se účastnit, náročnost se přizpůsobuje individuálně, proto neváhám a chodím pravidelně.

 
 

Silke

Ich kann das Masakatsu dojo nur jedem empfehlen: eine kleine Gruppe,sehr nette Leute und ein Lehrer, der ein unglaubliches Gespür dafür hat, was einen gerade weiterbringt.

(Velmi ráda jsem se do Masakatsu dojo přihlásila: člověk se zde naučí pokaždé něco nového, trénink je veden zábavně, lidé jsou velmi příjemní. Trenér má úžasný přístup k žákům a úžasný cit pro to, čeho je v daném okamžiku zapotřebí, aby žák pokračoval.)

 

Tomáš

Zásluhou Reného, ale také celého kolektivu naší školy, pro mě bylo a je cvičení aikida vstupem do jiného světa, kde člověk nemusí myslet na problémy všedního života a dokáže se od něj úplně odpoutat.

 
 

Radek

Super jsou cvičení v letních dnech venku – je to úplně jiná dimenze než v tělocvičně. Vyhovuje mi, že se hodně cvičí a méně mluví. Oceňuji individuální přístup, ke každému jednotlivému cvičenci. Líbí se mi to, že nás učí člověk, který pobýval a učil se v Japonsku – tedy pil přímo od pramene – v technikách je jistý a dává do cvičení srdce i celou svou bytost. Máme taky štěstí na dobrou atmosféru a partu.

 
 

Eva

Na tréninky jsem chodila moc ráda. Panovala tam přátelská atmosféra a profesionální přístup učitele. Z tréninků jsem si vždy něco odnesla a pár technik si vybavím i dnes, po 7 letech. Aikido jsem bohužel musela přestat cvičit, protože jsem se odstěhovala na venkov.

 
 

Martin

Tréninky v našem oddíle jsou velmi dynamické a různorodé. Vyhovují mi svým tempem a rychlostí. Trenér je trpělivý a opakuje a opakuje… Člověk se zde každopádně nenudí.

 
 
 

Petr a Ilona

Petr Oddíl se skládá ze členů a vlastního prostoru na cvičení. Vnitřní prostory jsou naprosto vyhovující, venkovní trávník pro letní sezonu je špičkový. Členové oddílu jsou skvělí každý zvlášť, natož když jsou pohromadě. Tento klub vytváří pohodovou rodinnou atmosféru. Učitel má dar složité věci sdělovat prostě a přirozeně. Každého jednotlivého člena svým způsobem inspiruje k neustálému zlepšovaní. Svůj opravdový přístup ke cvičení dokáže přenést na ostatní, kteří pak cvičí s maximálním nasazením. Je pro mne inspirací jak vést trénink. Ilona Cvičit v tomto klubu mě bavilo, protože se tady všichni snaží cvičit s maximálním nasazením. René je učitel, od kterého jsem se toho nejvíce naučila. Každý trénink mě obohatil a posunul „o krok dál“. Až budeme mít kompletní rodinu, ráda se sem za cvičením zase vrátím.

This entry was posted in Doporučení. Bookmark the permalink.

Comments are closed.