René Skupý *1979 (3. dan Aikikai – černý pásek)
René je zakladatel oddílu. S bojovým uměním se dostal poprvé do kontaktu v šesti letech při trénincích karate. S bojovým uměním aikido se seznámil ve třinácti letech a od té doby trénuje. Má již dvacetiletou zkušenost a stále na sobě pracuje. Vedle bezpočtu seminářů, jichž se zúčastnil po celé Evropě, má za sebou i tři dlouhodobé pobyty v Japonsku. Co se týče jeho pedagogických schopností, již jako šestnáctiletý pomáhal s výukou dětí. Později se stal trenérem v oddílu Aikido kenkyukai Praha a začal pořádat semináře pro Českou asociaci aikido. Za studia v Japonsku trénoval v Hombu dojo (hlavní škola aikido na světě) a Gessoji dojo. Mimo aikido ho velmi oslovila i japonská kultura, především japonská kaligrafie a japonština, která ho i živí. Aikido nepovažuje za práci, ale za svou životní cestu. Na podzim 2014 se oženil a díky své ženě tak zpečetil své spojení s Japonskem. Od února 2015 pobývá na blíže neurčenou dobu se svou ženou v Japonsku a pokračuje ve studiu Aikida i kaligrafie.

Více aktuálních informací o Reného současném životě naleznete na  www.facebook/rene.skupy

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Petr Krejčí *1979 (2. dan Aikikai – černý pásek)
Petr je dlouholetý žák Reného a hlavní učitel. S bojovým uměním Aikido se seznámil během studia na vysoké škole v hodinách Miroslava Kodyma. Krátce studoval i Judo a Jiu-Jitsu, ale zůstal věrný Aikido, se kterým má již patnáctiletou zkušenost. Stále na každém tréninku Aikido objevuje něco doposud nepoznaného, něco nového, co jej dále rozvíjí a utvrzuje ve správné cestě. Během studia Aikida docházel postupně do několika pražských oddílů, v Masakatsu dojo intenzivně cvičil mezi roky 2002 a 2009 a během této doby získal 1. a 2. dan Aikikai. Se svou ženou, kterou poznal na trénincích Aikido, má dvě děti, *2010 a *2013. Pro oba je Aikido vyjádřením životního názoru. S Petrem se domluvíte také anglicky a německy.

 

 

Václav Plánský  (Vašek) *1980 (1.dan Aikikai – černý pásek)

S bojovými sporty se seznámil v osmi letech kdy začal trénovat řeckořímský zápas a volný styl po několik let. Na trénink aikida přišel poprvé v roce 2001 na dožo p.Miroslava Kodyma na Balkáně. Zde se také seznámil s metodikou p.Davida Kubánka a René Skupého, kterého později vyhledal na jeho vlastním Masakatsu Dojo a od roku 2005 trénoval pod jeho laskavým vedením. Během svého ročního pobytu v Barceloně (2006 – 2007) praktikoval aikido pod vedením p.Oriola Moralese, aby se pak opět vrátil na Masakatsu Dojo.  Na cestě Aikido jej inspiruje objevování detailů technik, harmonie s partnerem, reálná účinnost technik a hledání vlastní rovnováhy. Vašek je šťastně ženatý a jeho manželka Lenka mu dělá jen samou radost ;-).

 

 

Martin Liška – lišák *1984 (1. kyu)
S Aikidem začal během studia na střední škole v Kutné Hoře. Po střední škole si od Aikida na čas odpočinul a věnoval se jiným sportům. Vrátil se k němu s příchodem do Masakatsu Dojo, kde začal cvičit pod Reného vedením. Reného výklad a styl Aikida ho velice oslovil a našel v něm znova směr svého Aikida. Od roku 2008 pravidelně cvičí pod Reného vedením a účastní se seminářů českých a zahraničních učitelů Aikido. Mimo bojové stránky vnímá Aikido jako prostředek k vyčištění mysli, k poznání vlastního těla a jeho limitů a posílení celkového propojení mozku a pohybového aparátu. V praxi již několikrát využil dovedností, které se během studia Aikida naučil, při řešení nenadálých situací vzniklých při provozování jiných sportovních aktivit. Do budoucna chce pokračovat v započaté cestě a dále rozvíjet své Aikido.

 

This entry was posted in Učitelé. Bookmark the permalink.

Comments are closed.