Miroslav Kodym *1953 (6. dan Aikikai, člen technické komise České Asociace Aikido)

Sensei Kodym za téměř 40 let aktivního cvičení vychoval na 40 učitelů a odzkoušel další stovky. Kromě Aikido se od roku 2008 též aktivně věnuje Džódó a Kendžucu. Více o nejpokročilejším českém učiteli a jeho dlouholeté práci pro budó najdete na http://www.aikido-kenkyukai-praha.cz/aikido-miroslav-kodym/

René Skupý *1979 (4. dan Aikikai)

René spolu s Miroslavem Kodymem oddíl založil. Kromě Aikida vynikl i ve studiu japonštiny a kaligrafie. Od ledna 2018 se Aikidu již více nevěnuje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Miloš Frýdl *1974 (4.dan Aikikai)
Dlouholetý spolupracovník oddílů AKP i Masakatsu dojo a vynikající učitel s velkou rodinou.

Petr Krejčí *1979 (3. dan Aikikai)

Petr je žák Miroslava Kodyma a dlouholetý spolupracovník Reného, v současné době hlavní učitel oddílu. S bojovým uměním Aikido se seznámil během studia na vysoké škole v hodinách Miroslava Kodyma. Krátce studoval i Judo a Jiu-Jitsu, ale zůstal věrný Aikido, se kterým má již téměř dvacetiletou zkušenost. Stále na každém tréninku Aikido objevuje něco doposud nepoznaného, něco nového, co jej dále rozvíjí a udržuje „na cestě“. Během studia Aikida docházel postupně do několika pražských oddílů, v Masakatsu dojo intenzivně cvičil mezi roky 2002 a 2009 a poté opět od roku 2015, kdy oddíl převzal. S Petrem se domluvíte také anglicky a německy.
 

 

 

Martin Liška – lišák *1984 (1. dan Aikikai)

S Aikidem začal během studia na střední škole v Kutné Hoře. Po střední škole si od Aikida na čas odpočinul a věnoval se jiným sportům. Vrátil se k němu s příchodem do Masakatsu Dojo, kde začal cvičit pod Reného vedením. Reného výklad a styl Aikida ho velice oslovil a našel v něm znova směr svého Aikida. Mimo bojové stránky vnímá Aikido jako prostředek k vyčištění mysli, k poznání vlastního těla a jeho limitů a posílení celkového propojení mozku a pohybového aparátu. V praxi již několikrát využil dovedností, které se během studia Aikida naučil, při řešení nenadálých situací vzniklých při provozování jiných sportovních aktivit. Do budoucna chce pokračovat v započaté cestě a dále rozvíjet své Aikido.

Martin na Masakatsu dojo pravidelně vyučuje.

 

Václav Plánský  (Vašek) *1980 (1.dan Aikikai – černý pásek)

Stejně jako Petr i Vašek začínal s Aikidem u pana Miroslava Kodyma. Od roku 2005 navštěvoval Masakatsu dojo a aktivně se zapojoval do chodu oddílu.

 

This entry was posted in Učitelé. Bookmark the permalink.

Comments are closed.